Dlaczego warto korzystać z toreb z papieru?

Korzystanie z toreb z papieru

Papierowe torby wracają współcześnie do łask. Kupuję je właściciele firm, osoby chcące dać komuś prezent lub robiące zakupy w sklepie. Rynek oferuje wiele rodzajów toreb z papieru i każda z nich ma swoje zastosowanie i charakterystykę. Moda na papierowe torby wynika jednak z wielu zalet, które przedstawimy w tym artykule.

Z czego wykonane są papierowe torby?

Wszystkie torby papierowe są wykonane z papieru typu kraft, czyli celulozy siarczanowej. Ten rodzaj papieru jest wytwarzany z włókien pierwotnych lub makulatury. Najczęściej występuje w kolorze beżowym, białym i szarym. Materiał można wyprodukować w różnych gramaturach, dzięki czemu uzyskamy grubsze i cieńsze torby z papieru. Istnieje możliwość wyprodukowania gładkiego lub prążkowanego materiału. Papier kraft jest dość gruby i nie przepuszcza światła. Dzięki jednolitej powierzchni dość łatwo nadrukować na nim logo firmy lub inne grafiki i słowa. Większość klientów wykorzystuje materiał w niezmienionej formie, inni natomiast stosują różne metody obróbki. W sklepach znajdziemy papier w zwojach lub arkuszach. Papier kraft jest stosowany do produkcji toreb ekologicznych, do pakowania mebli, produkcji ozdobnych kopert i torebek prezentowych.

Wielokrotne używanie

Właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, że dobrze wykonane torby z papieru będą wspierać tworzenie pożądanego wizerunku firmy. Pozwolą wykreować firmę jako luksusową. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku firm z wyższej półki, ponieważ umieszczone na torbie logo potwierdza społeczny i finansowy status klienta. Papierowe torby otrzymane przy okazji zakupów są wielokrotnie wykorzystywane na co dzień, np. podczas noszenia posiłków do pracy czy robienia zakupów. Torba taka staje się więc idealnym nośnikiem reklamowym, który spełnia swoją funkcję długo po dokonaniu zakupów. Patent ten sprawdzi się nie tylko w przypadku dużych i znanych marek. Ładnie zaprojektowana torba z wygodnymi uchwytami może po prostu spodobać się klientowi.

Ekologia

Torby z papieru świetnie wpisują się w panujący ekologiczny trend. Są wykonane z papieru kraft, który pochodzi z recyklingu. Materiał jest w pełni biodegradowalny oraz nadaje się do ponownego recyklingu. Jest więc w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego. Aspekt ten ma znacznie nie tylko ze względu na ekologię, ale również wpłynie na pozytywny wizerunek firmy. Klienci będą lepiej postrzegać markę, która troszczy się o środowisko naturalne. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku małych i lokalnych firm, które chcą zdobyć zaufanie klientów.

Bogata oferta

Jedną z niewątpliwych zalet jest nieograniczona możliwość personalizacji toreb i dopasowania ich do konkretnej firmy, wydarzenia lub grupy odbiorców. Sklepy oferują torby klasyczne, czyli szare i białe. W ofercie znajdziemy też torby luksusowe, np. z okienkiem ukazującym produkt. Torby z papieru można wyprodukować praktycznie w dowolnym kształcie, co otwiera wiele możliwości zastosowania.

Wytrzymałość

Torby papierowe mogą być wykonane z różnorodnej gramatury papieru kraft. Dostępne są gramatury 32, 50, 60, 70, 80, 90, 100–125 g/m². Im większa liczba, tym grubszy uzyskamy materiał. Przy zastosowaniu odpowiednio grubego materiału uzyskamy ekologiczne torby o nośności nawet kilkunastu kilogramów. Torby będą zatem odporne na pękanie i rozdarcia. Wytrzymałość całej torby jest w dużej mierze uzależniona od konstrukcji i rodzaju uchwytu. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczymy uchwyty skręcane lub płaskie, które wykonuje się z kilku warstw złożonego papieru.