• Moda i styl
More

  Zimowe kurtki dla puszystych pań – te fasony dają efekt wyszczuplenia!

  Kurtka zimowa może być nie tylko ciepła, ale również modna i dodatkowo wyszczuplająca! Zobacz, jakie fasony kurtek zimowych najlepiej sprawdzają się u kobiet noszących większe rozmiary, by wymodelować sylwetkę.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki zimowej?

  W sklepach już wczesną jesienią zaczynają pojawiać się nowe kolekcje zawierające kurtki zimowe. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego okrycia, sprawdź, na co dokładnie powinno się zwrócić uwagę przy jego doborze.

  Jako że w Polsce zimy mogą być dość chłodne, warto przede wszystkim poszukiwać kurtek ciepłych. To ważne szczególnie wtedy, gdy często przebywa się na dworze, dlatego też ujemne temperatury stają się wtedy problemem. Aby kurtka była ciepła, powinna mieć ona odpowiednie docieplenie.

  Najlepsze efekty dają kurtki puchowe, jednak są one drogie i mogą uczulać. Dlatego dzisiaj najczęściej kupowane są kurtki z wypełnieniem syntetycznym, które również daje wysoki komfort cieplny.

  Duże znaczenie ma również długość kurtki, ponieważ ona również będzie wpływała na komfort jej użytkowania oraz na odczuwane ciepło. Najlepiej, aby kurtka miała nieco dłuższy fason i zakrywała pośladki, co pozwoli na uzyskanie dodatkowego komfortu termicznego.

  Nie można jednak pomijać też kwestii wzornictwa, koloru i fasonu. Obecnie zimowe kurtki damskie, także kurtki dla puszystych damskie, występują w rozmaitych wzorach – bardziej sportowych lub eleganckich, dlatego można dobrać je wtedy do własnego gustu i stylu ubierania się.

  Jakie kurtki zimowe dla puszystych mogą wyszczuplić figurę?

  Gdy chcesz wyszczuplić swoją sylwetkę za pomocą odpowiednio dobranej kurtki na zimę, pamiętaj o poniższych poradach:

  • Wybierz kurtkę o długości do połowy uda – dzięki takiej długości możesz wyrównać sylwetkę, aby wyglądała ona jak kobieca klepsydra, co spowoduje wyrównanie szerokości bioder i ramion.

  • Wybierz model, który ma wcięcie w talii – może być ono zaakcentowane za pomocą ściągacza, sznureczka, paska.

  • Postaw na kurtkę z cienkim watowaniem – najlepiej, aby nie była ona bardzo gruba, ponieważ może niekorzystnie wyglądać na Twojej sylwetce.

  • Unikaj kurtek z poziomymi przeszyciami – zamiast nich wybieraj kurtki dla puszystych damskie bez przeszyć albo z pikowaniem w nieregularne wzory, paskami pikowanymi pod kątem, w romby. Jeżeli kurtka jest pikowana w pasy poziome, pikowanie nie powinno być zbyt grube.

  • Wybierz kurtkę z wpuszczanymi kieszeniami – dzięki temu możesz optycznie zniwelować szerokość bioder.

  Pamiętając o tych poradach, bez problemów wyszukasz kurtki dla puszystych damskie, które będą doskonale nadawały się na zimę i będą mogły odjąć Ci kilka kilogramów!

  Zobacz także

  O czym pamiętać, wybierając producenta drzwi balkonowych?

  Wybór drzwi balkonowych to ważna decyzja, która wpływa na estetykę, funkcjonalność oraz komfort mieszkania. Rodzaj drzwi, ich wymiary, materiały oraz dodatkowe funkcje są tylko...

  3 zalety doświadczonej firmy od konserwacji obiektów

  Współpraca z firmą, która ma doświadczenie w technicznej konserwacji budynków jest bardzo opłacalna i przynosi realne efekty w postaci prawidłowo funkcjonującego budynku. Wybór dobrej...

  Wyjazd we dwoje. Najlepsze atrakcje dla par w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

  Zakochani uwielbiają spędzać ze sobą czas. Jest to doskonała okazja do celebrowania więzi i cieszenia się swoją obecnością w oderwaniu od szarej codzienności. Z...

  Kiedy potrzebna jest terapia hipnozą?

  Terapia hipnozą od lat była postrzegana w społeczeństwie jako wymysł, który ma dać rozrywki przed ekranami telewizorów. Współcześnie jednak traktuje się ją zupełnie poważnie,...

  Jak wybrać dobry wzór zaproszenia na chrzest dla dziewczynki?

  Organizacja chrztu to ważne wydarzenie w życiu rodziny i bliskich. Wybór idealnych zaproszeń na chrzest dla dziewczynki może stanowić nie lada wyzwanie. Zaproszenia powinny...

  Polecane artykuły