Urządzamy nowoczesną kuchnię. 3 rzeczy, o których warto pamiętać

urzadzanie kuchni

Kuchnia to często serce domu lub mieszkania, a nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Aranżując ją w nowoczesnym stylu zdecydowanie warto pamiętać o tym, aby zastosować odpowiednie rozwiązania, począwszy od podłóg i ścian, sprzętu AGD, mebli, na oświetleniu kończąc.

Nie ważne czy mamy do czynienia z kuchnią w domu czy w mieszkaniu – zdecydowanie powinna być ona zaaranżowana w taki sposób aby umożliwić sprawne przygotowanie i spożywanie posiłków, a także spędzanie w pomieszczeniu wolnego czasu. Warto stosować takie rozwiązania, które pozwolą także na sprytne przechowywanie wyposażenia kuchennego.

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim:

– elegancka podłoga np. z płytek wielkoformatowych,
– minimalna ilość fug,
– ściany gładkie bądź dekorowane w oryginalny sposób,
– meble na wymiar,
– AGD w zabudowie,
– dedykowane oświetlenie LED, również punktowe, a nie centralne,
– dodatki.

Meble na wymiar

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez mebli na wymiar. Zastosowanie takiego rozwiązania niesie za sobą wiele zalet, wśród których można przede wszystkim wymienić dopasowanie wyposażenia do pomieszczenia, którym dysponujemy. To niezwykle ważne. Unikniemy w ten sposób mało estetycznych pustych przestrzeni, będziemy mogli elegancko zabudować wnęki.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/poznaj-3-najwazniejsze-zalety-kuchni-na-wymiar/

Podłogi i ściany

To kolejna rzecz, o którą trzeba zadbać. Podłogi i ściany warto wykańczać materiałami z jednej strony bardzo eleganckimi, a po drugie plamoodpornymi, gdyż kuchnia jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności, narażonym na plamy. Na podłodze mogą się sprawdzić płytki wielkoformatowe, spieki kwarcowe, płytki drewnopodobne, na ścianach dobra gładź lub efektowny tynk, mozaika, cegła.

Oświetlenie

Oświetlenie w kuchni to kluczowa sprawa. Powinno być dobrane w taki sposób, aby każdy metr kwadratowy pomieszczenia był dokładnie doświetlony. Dzięki temu w dużo lepszym klimacie będzie można przygotować posiłek, jak również go spożyć.

Oświetlenie kuchenne w nowoczesnej kuchni powinno być równomierne, zarówno górne, jak i boczne. Warto również w tym zakresie wykorzystać potencjał mebli i zamontować dedykowane oświetlenie podszafkowe, które urozmaici wygląd oraz sprawi, że blat kuchenny będzie w prawidłowy sposób doświetlony. To zwiększy funkcjonalność nie tylko samych mebli, ale również całego wnętrza.