Jak uniknąć choroby, gdy pracujemy na dworze?

Odzież robocza

Choć w ciągu dnia temperatura jest bardzo przyjemna to osoby wykonujące swoje obowiązki na zewnątrz narażone są nie tylko na niekorzystne wahania temperatury, ale przede wszystkim związane z tym efekty – przeziębienie oraz grypę. Chcąc uniknąć negatywnych skutków zdecydowanie warto się dobrze przygotować.

Praca na zewnątrz ma swoje niewątpliwe plusy i dla wielu jest jedyną formą pracy, z którą sobie radzą i którą naprawdę lubią. Pracując w branży okołobudowlanej, energetycznej, chemicznej, monterskiej czy realizując np. zadania kierowcy zawodowego bardzo dużą ilość czasu – w skali dnia spędzamy na zewnątrz. To, jak się przygotujemy do wykonywania naszych obowiązków ma kluczowego znaczenie – zwłaszcza teraz, gdy wystarczy chwila, aby się przeziębić. Przydatna jest bardzo dobra odzież ochronna.

To właśnie dzięki niej doskonale ochronimy swoje ciało przed przemarznięciem, przegrzaniem, poceniem się, złym działaniem wiatru. Więcej informacji na stronie http://pirat.waw.pl/. Jak jeszcze dbać o siebie?

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/dlaczego-odziez-robocza-jest-wazna/

1. Dobra dieta, dobra kondycja

Warto uświadomić sobie, że to, co jemy, jak jemy, w jakich ilościach ma ogromny wpływ na to, jak funkcjonujemy oraz na to, jak się czujemy. Chcąc być zdrowymi warto prześledzić własną dietę i starać się wyeliminować to, co w niej niezdrowe, a więc wszelkiego rodzaju fast-foody, smażone mięso, produkty wysoko przetworzone. Warto przejść na dietę roślinną, mięsa piec lub dusić, należy również pamiętać o braniu witamin.

2. Aktywność fizyczna

To również ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i jaką kondycję mamy. Choć wiele osób nie trenuje nic po pracy twierdząc, że i tak ma dużo wysiłku fizycznego to jest to rozwiązanie jak najbardziej błędne.

3. Dobra odzież robocza

To ona jest kluczowa podczas pracy na zewnątrz. Bez niej natychmiast jesteśmy narażeni na to, że będziemy chorzy. Pracodawca ma więc obowiązek i leży to w jego interesie, aby taką odzież zapewni. Więcej na stronie http://pirat.waw.pl/ .

Jaka powinna być dobra odzież robocza? Przede wszystkim trwała oraz odporna na działanie warunków. Wykonana z dobrej jakości materiałów, odpornych na utratę koloru, rozmakanie, przecieranie i przetarcia. Ważne jest to, aby doskonale chroniła ciało przed warunkami, ale również dobrze odprowadzała np. pot. Dzięki temu ciało nie będzie spocone, ubrania nie będą się przyklejać do ciała i krępować ruchów.