Jak dobrze wybrać rozmiar spodni?

spodnie meskie

Mężczyźni przez praktycznie cały rok noszą długie spodnie. Z uwagi na to wybranie odpowiedniego rozmiaru oraz kroju jest bardzo ważne. Wydaje się to łatwym zadaniem, jednak w praktyce wcale tak nie jest. Duża część mężczyzn ma problem z dobraniem odpowiedniego dla siebie rozmiaru, co skutkuje nakładaniem przez nich zbyt długich lub nieprawidłowo dopasowanych modeli spodni.

W sklepach można spotkać się z rozmiarówką, która opiera się na dwóch wymiarach. Dlatego wybierając się na poszukiwania nowych spodni należy znać obwód swojego pasa, a także długość nogawki. Aby prawidłowo zmierzyć te dane należy położyć spodnie na płaskiej powierzchni i zmierzyć je od wewnętrznej krawędzi, a następnie pomnożyć dwukrotnie otrzymany wynik. W przypadku chęci poznania długości nogawki należy zmierzyć ja od wewnętrznej strony, od krocza do końca nogawki. Rozmiary w sklepie nie są jednak podawane w centymetrach, w większości z nich spotkamy się w rozmiarówce w zakresie 28/30 do 38/36. 

Najważniejsze aspekty podczas kupna spodni

 Podstawową zasadą jest, aby spodnie nie były zbyt luźne, gdyż po ściśnięciu ich paskiem powstaną nieestetyczne fałdy, pogrubiające optycznie sylwetkę. W temacie nogawek- im węższa nogawka, tym spodnie powinny być krótsze. Spodnie męskie powinno się mierzyć wraz z butami, z którymi będą noszone, aby zobaczyć czy pasują one na długość. Wybierając szerokie nogawki warto zwracać uwagę, aby opadały one na buty tworząc jedno zagięcie, a w przypadku wąskich, aby sięgały za kostkę.

Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru odpowiednich spodni jest ich stan. Pierwszym z dostępnych modeli są biodrówki, czyli spodnie z najniższym stanem. Spotkać je można w wersji skinny lub skin, podkreślającym męskie pośladki. Niski stan nie należy do najbardziej komfortowych, jednak najlepiej sprawdzi się u mężczyzn szczupłych lub z delikatnie wystającym brzuchem. Spodnie z klasycznym stanem są najbardziej standardowym modelem. Są one wygodne i nie odsłaniają oraz nie zasłaniają niepotrzebnie niektórych partii ciała. Sprawdzą się one w przypadku mężczyzn średniego wzrostu oraz o normalnej budowie. Dla bardzo wysokich panów powstało rozwiązanie w postaci spodni z wysokim stanem, sięgające powyżej pasa. Spodnie te są także uważane za najwygodniejsze nie tylko wśród mężczyzn, ale także u kobiet. 

O czym warto wiedzieć przy wyborze jeansów?

Nie ma wątpliwości, że dobrze dopasowane jeansy to podstawa w szafie każdego mężczyzny. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu dla siebie? Z pewnością będzie to budowa ciała. Posiadaczom szczupłej, wysportowanej sylwetki poleca się jeansy w wersji slim. Jednak najbardziej dopasowaną wersją jest skinny posiadająca wielu zwolenników z uwagi na możliwość ukrycia odstającego brzuszka oraz poczucia komfortu podczas noszenia tego typu spodni. W przypadku mocno rozbudowanej sylwetki sprawdzą się modele z prostą nogawką, które optycznie nas wyszczuplą. Największą popularnością cieszą się jednak spodnie ze średnim stanem pasujące do każdego typu sylwetki. Podczas wyboru spodni nie zapominaj, że musisz czuć się w nich dobrze, zatem stawiaj swoje własne samopoczucie zawsze na pierwszym miejscu.